Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Nevera – mám mu odpustiť?


Nevera, gay zoznamky

Ahojte, mám 19 rokov a som gay. Dlho som dúfal, že ma to prejde, že nedokážem mať s chalanom vzťah. Avšak v novembri minulého roka som spoznal jedného chalana z mesta, ešte v ten deň v noci sme šli von a prechádzali sme sa dlho do noci. Asi po týždni padla prvá pusa. Odvtedy sme spolu chodili. Lenže nebolo to práve ružové. Po tom týždni som ho poslal preč, pretože som sa bál na reakciu ostatných.

Na druhý deň som to oľutoval a uvedomil si, že aj keď ho poznám len týždeň, pripadá mi to ,ako keby som ho poznal celý svoj život. Urovnalo sa to medzi nami. O 2-3 týždne sa to zopakovalo, avšak s iným dôvodom. Bál som sa jeho bývalého, ktorý nám neskôr aj dosť znepríjemňoval život. Ale aj to sme vyriešili a bolo to ešte lepšie ako predtým. 2 alebo 3 dni pred Silvestrom sa mi priznal, že ma podviedol. Bol som v šoku – ani nedokážem opísať všetky pocity. Ale ja som mu odpustil, pretože som ho strašne miloval.

Na Silvestra sme boli spolu, objali sme sa a dali sme si dlhú pusu. Okolo pol noci začal byť divný, dokonca aj plakal a nepovedal mi prečo. Týždeň sa mi vyhýbal, ale ja som čakal, že či sa mi to iba nemarí alebo tak. Vyhýbal sa mi a keď som sa ho na to spýtal, tak odpísal, že asi bude lepšie, keď budeme kamaráti. Opäť som bol v šoku. Aj napriek tomu, že som ho miloval som mu odpísal, že asi to tak bude najlepšie. Nerád plačem, pretože som večný optimista a smejko, ale toto ma ranilo ako nič iné v mojom doterajšom živote. Písali sme si ako kamaráti (zmienil sa mi o tom, že pôjde pracovať do Čiech).

Týždeň aj pár dní po rozchode mi napísal, že či nepôjdem von. Prv som nechcel ísť, pretože by som tú bolesť len ťažko zvládal, ale nejako sa mu podarilo ma presvedčiť. V ten deň ma pri pokladni v obchode z ničoho nič pobozkal na líce. Nedával som tomu veľkú váhu. Neskôr v ten deň mi povedal, že ma miluje. Na otázku, že prečo sa to všetko stalo mi odpovedal, že veľa vecí sa deje aj keď nepoznáme odpovede. Odpustil som mu, ale o pár dní odišiel za prácou. Písali sme si a asi po 2 týždňoch došiel domov, lebo mu chýbali ľudia na ktorých mu záleží (áno, aj ja :3 ). Od toho momentu sme boli šťastní, ale vždy je tu to ALE.

Minulý týždeň v piatok som ku nemu mal prísť (dohodli sme sa pár dní predtým), ale neodpísal mi na poslednú správu ( spred vyše 3 hodín). Tušil som, že sa niečo deje a mal som pravdu. Tvrdil, že má zase to obdobie, keď nemá chuť sa stretávať s nikým. Priznal sa mi, že ma zase podviedol (nechcel som a ani nechcem vedieť s kým). Ale mňa to nezranilo ako minule. Ako keby to moje podvedomie očakávalo. Tak sme asi do polnoci filozofovali a na druhý deň som došiel ku nemu. Priateľom, u ktorých býva tvrdil, že sme sa rozišli (spätne po prečítaní mojich správ som uznal, že to mohlo vyznieť ako rozchod), ale ja som na to reagoval úsmevom, pretože som za ním šiel s pocitom a odhodlaním, že si ho udržím za každú cenu. Akosi som odignoroval ten fakt, že ma podviedol už druhýkrát. Prežili sme spolu nádherný víkend a môj cieľ udržať si ho sa splnil. Povedal som mu, že je mi jedno koľkokrát ma podvedie, koľkokrát mi ublíži nikdy ho neopustím. A za tým si stojím doteraz, aj keď mi tvrdí, že ma nedokáže nepodvádzať.

Som naivný? Alebo som hlúpy? Alebo to robím všetko z mladíckej nerozvážnosti? Je vôbec správne, že som mu už 2x odpustil? Aby som ešte dodal, on má 17 rokov a preto som sa skôr snažil pripísať to tomu, že je emocionálne ešte dieťa.

Komentáre


uzasne detailne opisanie situacie dost hlboko a intenzivne to prezivas / prezival si nechcem byt hnusny ale ano myslim si ze si naivny a hlupy ale to sme viacery pojem mladicka nerozvaznost nema co robit na tomto mieste pokial ide o vztah ano ako dodal do komentu niekto iny je pravda ze ste mlady ale vies zacat vztah zo 17 rocnym chalanom to je dost na hrane mlady su vetsinou prelietavy no nie vsetci no v tvojom pripade je to to horsie neodpust nevstupuj viac krat do tej istej rieky stale sa popalis ak ho naozaj mas rad a tak neostava ti nic ine ako pockat par rokou a bud stoho vyrastie alebo nie no na druhej strane je tu plno chalanou co stoja aj za nieco viac ktory budu verny ak ta chalan raz podvedie nezasluzi si ťa chod si dalej svoj zivot a jeho nechaj tak ajked je to mozno tažke
qpatoo

Ahoj, vopred ti ďakujem za príspevok a otvorenosť. Obaja ste ešte dosť mladí. Odpustil si mu asi preto, že ho máš rád. On by ťa ale podvádzať nemal. Pokiaľ ťa miluje a cíti k tebe niečo, mal by si rozmyslieť, čo chce. Či si chce užívať krátkodobé romániky, alebo pevný vzťah s tebou. V živote si treba niečím prejsť, aby sme zistili, čoho, alebo koho sme hodní a čo vlastne chceme. Naivný nie si, ale obaja máte ešte čas na pevný vzťah. Každý si musí prejsť i takouto skúsenosťou. Ja som ale človek, ktorý by nedokázal žiť s niekym, kto by ma podvádzal a nie to ešte dvakrát. Čas vždy ukáže. Nech už sa rozhodneš akokoľvek, určite to bude správne rozhodnutie. Veľa šťastia prajem.
Boyfriend.sk

Hore