Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Byť gay je pre mňa stále novinkou. Poraďte mi.


gay

Ahoj, potreboval by som poradiť. Byť gay je pre mňa stále nové. Bojím sa veľa vecí spraviť spontánne a stále sa dívam, či ma niekto nevidí. Spoznal som jedného chalana. Po troch týždňoch denného volania a písania si sms správ som sa rozhodol, že k nemu prídem na dva dni. Tie dni boli vážne skvelé. Mal som pocit, že som s človekom, ktorého poznám hrozne dlho. Prejavovala sa vo mne sloboda. Odrazu som nemal pocit, že by som sa mal za niečo hanbiť. Áno došlo aj k sexu. Tu nastal trošku problém z mojej strany. Sex bol dvakrát a druhý raz som sa nedokázal spraviť. Ja som sa snažil, ale nešlo to. Ja si to s ním nechcem pokaziť. Bojím sa, že ma nebude chcieť hlavne pre to, že bývam asi 88 km od neho. Mňa doma nič nedrží, takže by som sa postupom času nebránil ísť za ním bližšie, či presťahovať sa k nemu. Len neviem, ako to vidí on a či je vhodné sa s ním rozprávať na takéto témy. Vďaka za každú radu. Michal

Komentáre


Ahoj, je to výborný štart — cítiť sa s druhým fajn. Nenapísal si však, či je to medzi vami vážne, alebo to zostáva v kamarátskej rovine. Tri týždne denného volania síce vyzerajú pomerne vážne, nezabudni však, že cítiť sa tak môžeš aj s niekým, do koho sa nakoniec nezaľúbiš. Takže otázkou na vyriešenie č. 1 u teba bude, čo k nemu cítiš, a č. 2 — či sú tvoje city opätované. V tom priaznivom prípade, v ktorý dúfaš, to bude vyzerať nádejne, a potreba porozprávať sa o vašej budúcnosti, budúcnosti spoločnej, bude vzájomná (a vôbec by nemalo byť problémom, že sa niekedy nespravíš). Porozprávať sa s ním o tom budeš musieť určite, ale najprv si treba vyjasniť city tvoje a musíš získať istotu aj od neho. Čo sa týka presťahovania a obavy zo vzdialenosti: ak sa máte vzájomne radi, tak nejaký čas určite prečkáte aj samostatne bývajúc. Minimálne do tej doby, keď zistíš, že tvoj priateľ má aj chyby (tj. keď prejde prvotné zaľúbenie), a budeš ochotný a s láskou žiť s ním aj s tými chybami. Dovtedy môžete začať spolu bývať cez víkendy, chodiť na výlety a na akcie (príroda či kultúra, jak je libo), ísť spolu na dovolenku párkrát. A ak toto všetko pôjde, potom to bude rozhodne čas aj na vzájomné bývanie: to, čo spomína Boyfriend.sk, myslím tri mesiace, to je ozaj málo na zistenie, či ste ozaj doživotne kompatibilní. Držím palce!
peter

Ahoj, ďakujem za tvoj odkaz do poradne. Keď ti môžem poradiť, neunáhli sa! Spravil som rovnakú chybu a síce, po troch mesiacoch známosti som sa odsťahoval od rodičov k svojmu, už teraz bývalému, partnerovi. Nie je to dobré. Všetko si dopredu premysli. Môže Vám to obom klapať, ale radšej sa rozhodni sám a poriadne. Veľa šťastia!
Boyfriend.sk

Hore