Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Vzťah na diaľku


Vzťah na diaľku

Poznáš ten pocit, keď cestuješ po víkende domov a priateľ ti začne chýbať už v okamihu, keď sa s ním lúčiš na nástupišti? Nastupuješ do vlaku a máš pocit, akoby si cestoval na kraj sveta. Posadíš sa k oknu a posledný krát zamávaš svojej láske. Do očí sa ti tisnú slzy a v hrdle pociťuješ hrču. Nevieš vydať ani hlások a jediné čo by si spravil je otočil vlak a šiel naspäť. Dáš si sluchátka a zapneš hudbu, no akonáhle začne hrať, vynárajú sa ti v hlave posledné minúty, ktoré si prežil so svojím drahým. Je ti smutno. Pozrieš sa von oknom a v diaľke vidíš zapadajúce slnko, či mladý pár, ktorý venčí psíka. To sú pocity, keď je človek naozaj zamilovaný a začína vzťah na diaľku.

Prečo?

Prečo to tak prežívame? So svojou polovičkou sme boli spolu pred pár hodinami a čo nevidieť sa zase stretneme. Prečo keď sa vrátime domov, dolieha na nás prázdnota izby a chce sa nám plakať? Je to normálne, alebo sme precitlivelí? Tieto otázky som sa pýtal mnohých z vás a odpovede ma naozaj upokojili. Je to absolútne normálne. Sme naozaj bezhlavo zamilovaní!

Komunikácia, dôvera, úprimnosť

Vzťah na diaľku nie je ľahký a závisí od vás oboch, akým smerom ho budete posúvať. Najdôležitejšia je vzájomná komunikácia a schopnosť o veciach a problémoch hovoriť. Tvoj priateľ by sa mal rovnako zaujímať o teba, ako sa zaujímaš aj ty o neho. Nemal by ti dať príležitosť žiarliť. Mali by ste byť voči sebe úprimní vo všetkých smeroch a vzájomne si dôverovať. Ak to zvládnete teraz, pokým nebývate spolu, neskôr by to mala byť už hračka.

Voľný priebeh

Momentálne to asi vnímaš za trest, že nemôžeš byť so svojim milovaným. Má to však aj svoje výhody. Obaja ste si oveľa vzácnejší! Všetko prežívate intenzívnejšie a jeden druhého sa neviete nasýtiť. Nazval by som to malou skúškou lásky. Po čase zistíte, či ste pripravení na spoločný život v jednej domácnosti a či to má naozaj zmysel. Je lepšie dať veciam voľný priebeh, než vrhnúť sa bezhlavo do niečoho, čo sa môže neskôr ukázať ako chyba.

Zoznamky

Obaja sa vyhnite zoznamkám! Denne zisťujem, že mnoho zadaných gayov zostáva na zoznamovacích portáloch Grindr, Iboys, Nakluky.cz a podobne. Nestačím sa čudovať a v hlave si vždy kladiem otázku, čo je to za lásku? Ako niekto dokáže milovať a súčasne existovať na zoznamke a hľadať niekoho ďalšieho? Pre mňa neuveriteľné, pre mnohých samozrejmosť. Veľa chalanov vo vzťahu takto funguje na vzájomnej dohode a majú medzi sebou tzv. otvorený vzťah. Pre mňa je to absurdné a podľa môjho názoru, láska sa prejavuje inak. Cieľom tohoto blogu ale nie je niekoho odsudzovať. Chcel som sa len podeliť o tom, ako to prežívam ja. Vzťah na diaľku.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore