Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Veci, ktoré pochopíš až po prvom vzťahu


ghtr

Prvý vzťah je zvyčajne u gayov spojený s coming outom. Aspoň v mojom prípade to bolo tak. Veľa chalanov si nie je istých so svojou orientáciou až pokým sa nezaľúbia. Pre mnohých je láska ten najkrajší pocit, ktorý môžu dve osoby k sebe cítiť. Premýšľaš nad ním ráno, poobede i večer a v kútiku duše čakáš, kedy ti pípne od neho správa. Spoznávate sa a máš pocit, že čím ďalej tým viac ho miluješ.

Buďme však realisti a povedzme si na rovinu: ,,Je to môj prvý vzťah, určite nebude trvať večnosť.” Avšak v niektorých prípadoch sa ľudia stretnú, zaľúbia sa do seba a žijú spolu až do smrti. Jednoducho našli toho pravého človeka na tejto planéte, svojho akoby dvojníka. Takmer vždy ale prvý vzťah na niečom stroskotá. Každý robíme chyby a na chybách sa učíme a posúvajú nás ďalej.

Nebývajte spolu

Veľa vzťahov sa rozchádza práve kvoli tomu, že išli spolu po veľmi krátkom čase bývať. Najhoršie je ísť bývať so svojím partnerom do jednoizbáku. To ani neskúšajte ak nechcete prísť k úrazu. Pokiaľ je medzi vami silné puto a láska, vydržíte od seba nejaký čas a o to viac si budete vážiť jeden druhého. Na spoločné stretnutia a aktivity sa budete veľmi tešiť a užijete si prítomnosť jeden druhého.

Zrušte si profil na zoznamke!

Určite sa mnohí z nás stretli s tým, že i keď som zadaný, môj priateľ je na zoznamke. Spýtaš sa ho: ,,Čo tam robíš? Koho tam hľadáš?” A odpoveď je zvyčajne rovnaká: ,,Len kamarátov.” Je to hlúposť a vedie to len k rozpadu vzťahu. Možno naozaj hľadá iba kamarátov, alebo si chodí tajne užívať s niekým iným. Existujú aj takí exoti, že hoci sú vo vzťahu, denne sa stýkajú s množstvom iných gayov za účelom sexu. Tieto prípady nepochopím, no vyplýva z toho jedno – tvoja dôvera k nemu pomaly klesá a žiarlivosť, niekedy až chorobná, sa začína čím ďalej tým viac prejavovať.

Vyhnite sa stereotypu

V každom vzťahu by mala byť predovšetkým dôvera, rešpekt a samozrejme láska. Ak tieto veci fungujú a obaja sa dopĺňate, dokážete urobiť kompromis medzi sebou a vyhovujete si navzájom aj v posteli, niet pochýb o vás. Patríte k sebe a len tak niekto, alebo niečo vás nemôže rozdeliť. Vyhnite sa stereotypu. Experimentujte. Neustále tie isté aktivity, nuda a stereotyp nie sú vzťahu prospešné. Užívajte si, nájdite si spoločné aktivity a spoločných priateľov. Byť vkuse spolu je ďalší z faktorov rozpadu vzťahu.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore