Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Vatikán útočí na Írsko


Vatikán útočí na Írsko

Po “porážke” cirkvy v írskom referende o legalizácii manželstiev osôb rovnakého pohlavia sa Írsko dočkalo prvých útokov z Vatikánu. Mladí ľudia dokázali, že moc cirkvy nad Írskom pomaly ubúda. Katolícka cirkev sa snažila možnosť sobášov vylúčiť pre homosexuálne páry. Po úspešnom referende boli miestne noviny vo Vatikáne plné argumentov a útokov.

Miestne Vatikánske noviny Osservatore Romano píšu o porážke a zvýrazňujú medzeru medzi svojími názormi na homosexuálne manželstvá a názormi 62% írskych voličov. Mladí ľudia teda naozaj preukázali, že moc cirkvy nad krajinou ubúda. Výsledky referenda znamenajú akúsi výzvu pre celú katolícku cirkev. ,,Na druhej strane rozdiel v hlasovaní medzi ľuďmi, ktorí povedali “áno” a ľuďmi, ktorí povedali “nie” v referende, je veľmi malý a preto to nemôžme brať ako porážku”, píšu noviny.

Diamuid Martin, arcibiskup z Dublinu, vyzval katolícku cirkev, aby našla nový jazyk, ktorý bude chápaný a porozumený ľuďmi. Zatiaľ čo väčšina írskych ľudí sa považuje za katolíkov, do značnej miery je to považované iba ako kultúrna identita krajiny.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore