Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Učiteľ odstúpil z funkcie po prečítaní gay príbehu žiakom


Učiteľ odstúpil z funkcie po prečítaní gay príbehu žiakom

Pobúrení rodičia povedali učiteľovi, že umrie mladý a strávi večnosť v pekle. Takéto slová si musel vypočuť mladý učiteľ zo Severnej Karolíny, Omar Currie (25), ktorý študentom prečítal príbeh o princovi, ktorý sa zaľúbil do druhého princa. Tento príbeh prečítal študentom po tom, ako jeden z jeho žiakov spomenul slovo gay.

Po prečítaní celej knihy, si pozvala učiteľa na stretnutie rada školy. ,,Keď som čítal tento príbeh, nerozmýšľal som nad tým, aké reakcie rodičov môže vyvolať,” povedal Omar pre Washington Post. ,,V tej chvíli sa mi to zdalo rozumné prečítať študentom knihu a rozprávať sa s nimi. Mojím cieľom bolo pomôcť deťom.” Dostal veľa sťažností, listov a emailov od pobúrených rodičov, ktorí ani nemajú svoje deti v jeho triede. Iní zase tvrdia, že zomrie mladí a strávi večnosť v pekle. ,,Ja som odstúpil. Rozprávali sme sa o tom doma s mojím partnerom a obaja sme sa zhodli, že bude lepšie odísť, keďže nemám žiadnu podporu v škole. Je to veľké sklamanie,” povedal Omar.

Napriek všetkým negatívnym ohlasom, kniha bola nakoniec po preskúmaní povolená výborom školy. Ten však vydal smernicu, že učitelia musia predložiť zoznam všetkých kníh, ktoré chcú predložiť svojím študentom a to v predstihu.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore