Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Top destinácie pre gay páry


Top destinácie pre gay páry

Chystáš sa so svojím partnerom alebo len tak s kamarátom na dovolenku? Určite si to chcete vychutnať a užiť naplno. Pripravil som zoznam gay-friendly destinácií, ktoré by ste mohli ako gay pár navštíviť a kde sa budete cítiť dobre, bezpečne.

1. Dánsko

Dánsko je známe napríklad výrobou LEGA. Avšak veľkou zmenou v histórii Dánska bolo uznanie registrovaných partnerstiev rovnakého pohlavia v roku 1998. Bol to vôbec prvý štát vo svete, ktorý aj nám gayom povolil partnerstvá. V meste Copenhagen sa nachádza najstarší Európsky gay bar Centralhjornet. Okrem množstva obchodov módnych značiek, gay butikov, či možností ubytovania pre gayov, je Dánsky kalendár nabitý queer akciami na ktorých nemôžete chýbať!

Dánsko, Copenhagen

james j8246

2. Berlín, Nemecko

Ak máte nejakú úchylku, alebo tajné sny, určite si ich splníte v Berlíne. Gay história v Berlíne siaha až do zlatých rokov 1920. Mesto Schoneberg, ktoré realizuje aj Gay Pride, či mestá Kreuzberg a Prenzlauerberg, ponúkajú širokú škálu gay klubov, barov, reštaurácií s nepretržitou prevádzkou. Párty v Berlíne nikdy nekončí!

Berlín, Nemecko

tuo tengganai

3. Španielsko

Španielské, pobrežné mesto Sitges, ktoré sa nachádza asi 35km od Barcelony, je srdcom pre prvú španielsku gay diskotéku, ktorá bola otvorená už v roku 1980. Dnes patrí medzi Európsku 4-ku top destinácií pre LGBTI ľudí. Na piesočnatom úseku sa nachádzajú pláže, kde nemusíte mať nič na sebe! Obľúbené hlavne pre mužov. Taktiež je tu kalendár queer akcií, stačí si iba vybrať a vhodne sa obliecť. V Európskej 4-ke sú aj mestá Mykonos, Gran Canaria a Ibiza, všetky tri sú tiež kľúčové zastávky, kde si môžete vychutnať exotickú, sexy plavbu po stredomorí!

Španielsko

MARIA ROSA FERRE ✿

4. Francúzsko

Francúzsko je krajinou gay-friendly už roky avšak len nedávno povolilo manželstvá ľudí rovnakého pohlavia. Ak chcete zažiť pravú romantiku, určite je to Paríž! Prechádzate sa po ulici a cítite sa ako v Hollywoodskom filme. Toto čarokrásne mesto ponukou gay barov a reštaurácií vôbec nezaostáva. Najznámejšie podniky: Rosa BonheurLa MutinerieLe So-What!

Francúzsko

Moyan Brenn

5. Praha, Česká Republika

Každodenný život v Prahe je zaujímavou zmesou uponáhľaných alebo naopak prechádzajúcich sa ľudí. Pouliční umelci na Karlovom moste, stovky reštaurácií a barov na každom rohu, pokojne tečúca rieka Vltava, toto všetko patrí k Prahe. Či už idete na wellness pobyt, oddýchnuť si, alebo iba spoznať toto historické mesto, v noci to tu naozaj žije. Najznámejšie podniky: Celebrity CaféCafé ÉrraStage klubKlub Friends.

Praha

Moyan Brenn

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore