Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Tamara Tainová: To prejde


Tamara Tainová: To prejde

Voľné pokračovanie úspešného románu “Je to inak, mami…”, ktorý ako prvý zobrazil život homosexuálnej menšiny na Slovensku a rozdelil slovenskú verejnosť na dva tábory. Očami mladého novinára autorka v svojej knihe mapuje nielen aktuálne dianie na Slovensku počas roka 2010, ale aj prejavy homofóbie uprostred rodín, ktoré sa nevedia zmieriť s inou sexuálnou orientáciou svojho dieťaťa a používajú na presvedčenie, alebo potrestanie svojho potomka bitku alebo iné donucovacie prostriedky. Vo svojej sonde rodičovského nepochopenia a nelásky však ide ešte ďalej a na príbehoch dvoch dievčat, ktoré sú obeťami domáceho násilia, núti čitateľa položiť si otázku: Prečo? Prečo až taká surovosť?

Príbeh je o mladom a celkom obyčajnom chalanovi Borisovi, ktorý pracuje ako novinár v malej redakcii v Bratislave. Má veľmi dobrý vzťah so svojími rodičmi, milujúcu kamarátku Sofi a sympatického kolegu Leoša, ktorý sa mu páči už od samého začiatku, avšak vie, že ho nikdy nebude môcť naozaj milovať. Keď Boris nachádza konečne skutočnú a pravú lásku, zasiahne celú jeho rodinu tragédia. Jeho život sa rozpadne na kusy. Akoby toho nebolo málo, jeho kamarátka Sofi ukrýva niečo, o čom nechce zozačiatku hovoriť. Boris neskôr nájde tajomný list v Sofiinej izbe po ktorom ho zmrazí. Aké tajomstvo ukrýva jeho najlepšia kamarátka? Kto je to tajomné dievča z blogu a koľko síl bude Boris potrebovať, aby sa vyrovnal hneď s dvoma tragédiami? Nájde napokon to, po čom tak veľmi túži?

Ak ste nečítali prvý diel ,,Je to inak mami…“, určite začnite najprv s ním. Keď som mal asi 15, knihy som hltal jednu za druhou. Po piatich rokoch som sa rozhodol prečítať si knihy od Tamari Tainovej. Považoval som to za povinnosť, prečítať si knihy, ktoré kruto, ale pravdivo opisujú situáciu homosexuálnej menšiny na Slovensku. Pri čítaní som sa stotožnil s hlavnou postavou a mnohokrát, akoby mi hovoril z duše. Akoby som to bol ja, kto žije Borisov život. Dodnes neverím, že žena dokázala napísať knihu o živote homosexuála v hlavnom meste a tak realisticky, citovo a pôžitkársky opísať sexuálne scény a vôbec život človeka, akým je Boris.

Knihu určite odporúčam a aj preto som sa rozhodol napísať tento blog o druhej časti, ktorá je rovnako dobrá, ako tá prvá, ak nie lepšia! Chalani, nehanbite sa za svoju sexuálnu orientáciu a určite si tieto knižky prečítajte. Hovorte o sebe, komunikujte s verejnosťou a ukážte, že byť homosexuálom nie je nič proti prírode! Ako som počul, mnohí vrátane mňa sa do deja vcítili a stotožnili s Borisom. Ešte raz veľké ďakujem autorke!

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore