Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Som gay? Ako to zistím?


Som gay? Ako to zistím?

Podľa čoho zistíš, že si gay? Aké sú typické znaky správania gaya? Máš myšlienky o mužoch preto, že si gay, alebo je to len fantázia? Žiaľ odpoveď na tieto otázky nie je jednoduchá. Dôležité je spýtať sa seba samého, či ťa sexuálne ale i citovo priťahujú muži. Byť gayom nie je iba o sexuálnej náklonnosti k mužom, ale i o citoch. Citová príťažlivosť k mužovi dokazuje o tebe viac než tvoje myšlienky a sexuálne chúťky s mužom. Nie je nezvyčajné pre chlapov, keď rozmýšľajú o sexe s mužom v období sexuálneho spoznávania a spoznávania seba samého. To ale neznamená, že si gay!

Ak žiješ stereotypne a mávaš svoje maniere, to takisto nie sú znaky toho, že by si mal byť gay. Gayovia sú veľmi odlišní. Niektorí sú svalnatí a vyšportovaní, iní zase chudí a zženštilí. Na druhej strane, nie všetci ľudia sú 100% homosexuálmi alebo opačne 100% heterosexuálmi. Môžeš byť gay, bisexuál, alebo len človek s túžbami vyskúšať sex s mužom. Veľa gayov na začiatku predstiera a navráva si, že sú bisexuálmi. Až neskôr si priznajú svoju orientáciu.

Ako zistím, či som gay?

Jednoduchá cesta ako zistiť, či si gay je spozávanie. Experimentuj s príťažlivosťou a počúvaj svoje túžby. Ako sa cítiš keď si s mužom po sexuálnej a citovej stránke a ako naopak keď si so ženou? Pociťuješ náklonnosť k obom pohlaviam, alebo len k jednému. Sebaspoznávanie je veľmi osobná vec a nemusíš svoje zážitky a zistenia zdieľať s ostatnými pokiaľ nebudeš na to sám pripravený!

Proces, keď spoznávaš sám seba, svoju sexualitu a citovú náklonnosť k pohlaviu, sa nazýva coming in. Keď prídeš nato, že si gay, zvyčajne prichádza coming out obdobie, keď si so svojou orientáciou vyrovnaný a oznámiš to postupne svojím najbližším a priateľom.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore