Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Rusko chce zakázať dúhový filter na Facebooku!


Rusko chce zakázať dúhový filter na Facebooku!

Ruský zákonodarca chce dať zablokovať sociálnu sieť Facebook kvôli dúhovému filtru, ktorým si môžu užívatelia na Facebooku obohatiť svoju profilovú fotku. Politik, ktorý stojí za ruskou ,,homosexuálnou propagandou” práv hovorí, že dúhový filter je v ,,hrubom rozpore” s ruskými právnymi predpismi.

Dodal, že stránky sociálnej siete Facebook sú dostupné maloletým osobám. Vitaly Milonov, spolutvorca kontroverznej ,,gay propagandy” práv v Rusku, údájne vyzval Facebook, aby vypol tento nástroj na vytvorenie transparentného filtra vo farbách LGBTI dúhovej vlajky nad profilové fotky užívateľov.

Sociálna sieť Facebook predstavila túto novú funkciu, aby umožnila užívateľom podporiť rozhodnutie Najvyššieho súdu v USA v piatok, kedy mal rozhodnúť o manželstvách osôb rovnakého pohlavia na celoštátnej úrovni.

,,V prípade, že táto funkcia nebude z ruských stránok vypnutá, osobne zavolám bezpečnostným službám FSB a ruskému prezidentovi,” dodal Milonov. Hoci homosexualita v Rusku nie je nezákonná, v roku 2013 bol prijatý zákon, ktorý zakazuje šírenie a propagáciu ,,netradičných” vzťahov maloletým. Zatiaľ iba jeden zákonodarca vyzval krajinu, aby zvolila vyváženejší prístup s ohľadom na LGBTI komunitu.

Senátor Konstantin Dobrynin, zástupca vedúceho Ústavnoprávneho výboru Rady federácie povedal:,,Je dôležité nezatvárať oči pred prítomnosťou a nevracať sa k rovnakej starej bitke proti homosexuálom, ale pokúsiť sa nájsť legálny spôsob, ako zabezpečiť verejnú rovnováhu medzi konzervatívnejšou časťou spoločnosti a ostatnými.

Chceš aj ty dúhový filter na svoju profilovú fotku? Klikni sem.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore