Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Purple My School – kampaň na podporu LGBTI v Ázii


Purple My School – kampaň na podporu LGBTI v Ázii

LGBTI študenti v Ázii sa môžu cítiť oveľa bezpečnejšie na školách vďaka novej kampani. S podporou skupín, vrátane Spojených národov pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO) a Rozvojového programu OSN (UNDP), kampaň #PurpleMySchool podnecuje mladých študentov, aby nosili, alebo nakreslili, či vyrobili niečo fialové na podporu LGBTI mládeže.

Od dátumu spustenia kampane, ktorý sa zhoduje s Medzinárodným dňom mládeže 12. Augusta, prijala množstvo podnetov od rodičov, študentov a učiteľov v celom ázijsko-pacifickom regióne, vrátane Vietnamu, Indonézie, Mjanmarska, Thajska, Číny a Filipín. Fialové pásky, kvetinky, špeciálne tričká, či iné fialové oblečenie do školy.

Každý kto zdieľa fotografie je vyzvaný, aby nikdy netoleroval šikanu. Aby sa mladí LGBTI ľudia mohli obrátiť na kampaň, ktorá robí všetko preto, aby vytvorila tejto komunite bezpečný priestor.

Odteraz až do 10. Decembra, môžu všetci účastníci kampane predložiť svoje fotografie. Najlepšie z nich budú publikované v knihách a materiáloch o šikane.

,,Mnoho mladých lezbičiek, gayov, bisexuálov a intersexuálnych ľudí je šikanovaných pre ich sexuálnu orientáciu, či rodovú identitu. Každodenné chodenie do školy im môže spôsobiť strach a hrôzu,” hlási stránka kampane Purple My School na sociálnej sieti Facebook.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore