Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Prague Pride 2016 bude o láske. Ponúkne 130 akcií


Prague Pride 2016

Tohtoročný dúhový festival Prague Pride sa bude konať od 8. do 14. augusta a motívom bude láska. Môžete sa tešiť na koncerty, prednášky a celkovo ponúkne takmer 130 akcií, ktoré budú prebiehať počas celého týždňa. Najdôležitejší je sprievod, ktorý sa bude konať v sobotu 13. augusta. Vyrazí sa z Václavského námestia a pokračovať bude cez Námestie Republiky, Dvořákovo nábrežie a Čechův most až na Letnú.

,,Témou tohto dúhového pochodu je láska. Zámerne sa vyhýbame slovám ako homosexualita, pretože obsahujú zákerné slovo - sex, a byť gayom, či lesbou nie je len o sexe. Málokto zistí, že je gay, alebo lesba, pretože má s dotyčným sex. Zistí to, pretože sa zamiluje do osoby rovnakého pohlavia," uviedla riaditeľka dúhového festivalu Prague Pride Kateřina Saparová.

Na Streleckom ostrove vyrastie tradičná Pride village. Na zahájení dúhového týždňa v pondelok sa bude konať koncert, kde vystúpi Jitka Zelenková, Jan Bendig, či Adam Mišík. V týždni tu bude celá rada športových podujatí a dokonca aj travesti show skupiny Crazy Goddess. Okrem českých hostí sa môžete tešiť aj na tých zahraničných. Príde napríklad prvý verejne vyoutovaný kňaz Shannon Kearns.

Veľký dôraz sa bude klásť tento rok aj na zdravie a prevenciu HIV. V sobotu sa budete môcť otestovať napríklad na Letnej, kde budú hneď štyri sanitky. V uliciach uvidíte aj dúhovú električku, ktorá rozdá vyše 10 000 kondómov.

Hlavný dúhový sprievod, ktorý sa koná v sobotu sa na minútu zastaví. ,,Chceme si úctiť obete útoku v Orlande, ktoré útočník postrielal v gay klube. Budeme držať minútu ticha," spomenula riaditeľka Kateřina Saparová.

Už dlhší čas môžete vidieť po Prahe plagáty a billboardy s heslom Miluju.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore