Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Prague Pride 2015 – dúhový pochod v Prahe


Prague Pride 2015 – dúhový pochod v Prahe

Piaty ročník Prague Pride sa už nezadržateľne blíži a tento rok bude hlavnou témou coming out. Byť sami sebou a žiť bez výčitiek, či skrývania sa. Dúhový LGBT festival začína v pondelok 10. Augusta o 18:00 veľkým koncertom na Střeleckém ostrove. Práve tam bude postavená aj Pride Village, festivalová dedinka, ktorá návštevníkom ponúkne bohatý kultúrny, spoločenský a športový program až do piatku 14. Augusta. Príďte podporiť myšlienku dúhového sprievodu aj so svojou rodinou a kamarátmi.

Na programe Prague Pride si dali organizátori naozaj záležať. Chcú totiž upozorniť, že festival netrvá iba jeden deň, kedy sa uskutoční dúhový pochod, ale počas celého týždňa. Pre deti pripravili množstvo súťaží, hier a kopec zábavy. Tí starší sa môžu poriadne odreagovať a ochutnať skvelé letné drinky na akciách v miestnych podnikoch.

Stručný prehľad a výber akcií

Pondelok 10. August

Zahájanie festivalu veľkolepým koncertom skutočných hviezd ako Conchita Wurst, Aneta Langerová a Jaroslav Smejkal, ktorý sa bude konať o 18:00 na Střeleckom ostrove. O 20:30 vám Mezipatra premietnu legendárnu queer klasiku Dobrodružství Priscilly, královny pouště. Nenechajte si ujsť slávnostné rozsvietenie Glorietu v záhrade Veľvyslanectva USA na Petříne, ktoré nastane o 21:00. Zatancovať si môžete na prvej Pride párty o 22:00, kde hosťom večera bude riaditeľ spolku Prague Pride Czeslaw Walek.

Utorok 11. August

Určite zaujímavým štartom dňa bude ranná historická prehliadka Prahy, vedená v angličtine a jej začiatok je o ôsmej hodine ráno. Vstupné je 500kč pre dospelých a 400kč pre študentov a celá prehliadka trvá 2 hodiny. V utorok Mezipatra uvedú film Mladý český pohled. Pre tých, ktorí radi spievajú je v utorok prichystaná karaoke párty v klube Friends. Začína o desiatej hodine a musím podotknúť, že vstup je zdarma.

Streda 12. August

Nezabúdajte na svoje zdravie a nechajte sa otestovať na HIV. Česká spoločnosť AIDS pomoc, ponúka bezplatné a anonymné testovanie v sanitke, ale aj tradične v Dome svetla. Testovanie prebieha od 9:00-12:00. Detské popoludnie je akcia pre deti s rodičmi. Dozviete sa tu viac o LGBT rodičovstve. Podujatie sa koná v Pride Village od 16:00-19:00 a vstup je zdarma. Mezipatra ponúknu ďalší film s názvom Výhoda posledního tahu, ktorý premietnu v čase od 20:30 do 22:30. Pre tých, ktorí sú single a hľadajú si novú lásku je tu akcia How I Met… Seznamka. Táto akcia sa koná v klube Friends a začína o desiatej hodine večer.

Štvrtok 13. August

Okrem už spomínanej historickej prehliadky Prahy, sa bude konať i Medzinárodná rómska LGBT konferencia, ktorá rozoberie vzťahy a aktuálnu situáciu homosexuality v rómskej menšine v Českej Republike ale i v zahraničí. Konferencia trvá dva dni od 9:00 do 17:00. Ďalším zaujímavým programom je piknik so skupinou A Night Out. Opäť všetko prebieha v angličtine a začiatok bude o siedmej hodine večer až takmer do polnoci. Ďalej sa môžete tešiť na Travesti show, Pride Christmas Party, alebo premietanie seriálu Hledání II.

Piatok 14. August

Ďalšou prehliadkou Prahy, tentokrát LGBT prehliadka sa uskutoční v čase 10:30-13:00. Poplatok je 250kč a stretnutie bude na Námestí Republiky. Taktiež využite príležitosť a prídite si prečítať živú knihu s príbehmi LGBT ľudí v Pride Village v čase 16:00-18:00. Mezipatra predstavia ďalší film s názvom Pride, začiatok je o ôsmej večer. Ako inak, v piatok musí byť miesto na poriadnu párty. Dve poschodia starého baráku a skvelí dídžeji. To je párty Dirty Dirty Dancing.

Sobota 15. August

A máme tu ten najdôležitejší deň D. Samotný sprievod hrdosti začne o 12:00 na Václavskom námestí. Ak nemáte dúhové vlajky, alebo iné transparenty, určite ich dostanete kúpiť priamo na mieste. Dúhový pochod bude trvať do 16:00 a na jeho konci dorazíte do parku Letna, kde sa bude odohrávať hudobný festival. Tento veľký deň ukončí o desiatej hodine večer oficiálna Prague Pride Official Afterparty v Roxy a NoD.

Nedeľa 16. August

Na záver Prague Pride sa môžete zúčastniť českej bohoslužby, ktorá sa bude konať o 14:00 v kostole u Martina ve zdi. Po bohoslužbe bude nasledovať občerstvenie s agape. Výbornou akciou je tiež letný Pioneerský párty kemping pri rieke. Začína o štvrtej poobede u Vila Štvanice. Dať si panáka v šortkách, kraťasoch, alebo v trenkách si môžeš v klube AXM Prague o 22:00. Kto je sexy, pije zadarmo!

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore