Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

OSN vyzvala presun LGBTI ľudí do bezpečia od ISIS


OSN vyzvala presun LGBTI ľudí do bezpečia od ISIS

Bezpečnostná rada OSN vyzvala presun LGBTI ľudí, ktorí sú obeťami útokov teroristov zo zoskupenia islamského štátu Iraku a Sýrie ISIS. Týmto ľuďom chce čím skôr zaistiť bezpečné domovy. OSN bola v pondelok 24. Augusta 2015 informovaná o násilí voči LGBTI ľuďom a vyzvala urýchlene konať. Od Júna 2014, ISIS zverejnila niekoľko videoreportáži o tom, ako brutálne popravili gayov. Homosexuálov so zviazanými končatinami a očami zhodili z výškovej budovy a deti ich na zemi ešte ukameňovali.

Jessica Stern, výkonná riaditeľka Medzinárodnej komisie pre ľudské práva gayov a lezbičiek, prehovorila k rade OSN spolu s dvoma mužmi, jeden z Iraku a jeden zo Sýrie, ktorí sa podelili so svojími skúsenosťami, keď boli terčom ISIS. Požiadala o pomoc pre tých, ktorí potrebujú presídlenie a navrhla postaviť bezpečné domy v Iraku. Vyzvala krajiny, aby poskytli psychologickú pomoc pre tých, ktorí to potrebujú.

,,Vzhľadom na to, že extrémne útoky teroristov ISIS voči LGBTI ľuďom stále pokračujú, je nanajvýš dôležité, aby rada OSN urýchlene konala,” povedala Sternová novinárom.

Poukazála taktiež na to, že ešte pred vzostupom ISIS a jeho teroristickej kampane proti LGBTI ľuďom, boli homosexuálni ľudia prenasledovaní, odsudzovaní a neznášaní.

,,Nebol to iba štát, ktorý sa vzdal zodpovednosti. Mnohí rodičia sa radšej vzdali svojich detí, než aby mali čeliť pošpineniu na cti. Niektorí dokonca použili vieru na podnecovanie násilia,” povedala.

ISIS označujú LGBTI ľudí ako ,,najhoršie stvorenia“, moslimovia toto označenie extrémistov považujú ako nesprávnu interpretáciu Koránu.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore