Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Nebol som pripravený na život po coming oute


Dan Beeson

Predstav si, že sa hlboko ponoríš a následne lapáš po dychu. To je coming out. Ukázať svetu svoju sexuálnu orientáciu a vyrovnať sa s ňou je veľký úspech. Tento moment je nekonečne oslobodzujúci, avšak zabúda sa na dôležitú vec. Coming out nie je koniec pretekov. Je to začiatok maratónu, ktorý preverí tvoju vytrvalosť a charakter.

Mám štastie, môj coming out s rodičmi bol relatívne bez stresu. Zatiaľ čo v škole som bol šikanovaný a cítil som sa odvrhnutý, naučil som sa žiť so svojou sexuálnou orientáciou a dnes som šťastný taký, aký som. Ako hrdý gay som sa ponoril do našej LGBTI kultúry a začal som ju spoznávať. Nebol som však pripravený žiť otvorene v spoločnosti ostatných homosexuálne orientovaných chlapov. Nie každý z nich sa správa voči ostatným rovnako.

Veľký dopad na moje duševné zdravie bol aj fakt, že ma mnohí prinútili veriť v to, že správny gay musí mať svalnaté a hladké telo. Nebol som ich ideálom a to zrazilo moju dôveru voči sebe, ale aj iným. Snažil som sa splniť očakávania ostatných, zapadnúť do spomínaného ideálu a pritom som zabudol na svoju jedinečnosť a šťastie. Je veľmi ľahké zmeniť sa na úkor spoločnosti, než ako zaujať svoje vlastné miesto v nej. Aj naďalej som sa snažil byť ideál pre ostatných a plniť ich stereotypné požiadavky a to mi znižovalo sebavedomie a čím ďalej tým viac vyčerpávalo energiu. Nakoniec som sa rozhodol začať odznovu s tým, že zmením smer a vyhnem sa nástrahám.

Týmto by som chcel využiť moje skúsenosti na to, aby som ich mohol presadzovať v diskusiách o duševnom zdraví a coming oute. Možno tak pomôžem ostatným zmierniť ich ťažkú životnú cestu, ktorou som si sám prešiel. Môj spätný pohľad na vec snáď pomôže nevyrovnaným čo sa týka sexuálnej orientácie.

Spočiatku je coming out obdobím sebaspoznávania. Nevieš kto vlastne si, ale časom na to prídeš a budeš to brať ako súčasť života. Si gay, ale musíš nájsť svoju vlastnú cestu po ktorej sa vyberieš. Nebuď ideálom ostatných gayov, buď sám sebou!

Sleduj Dana Beesona na Twitteri

 

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore