Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Muž z Egypta väznený za používanie gay aplikácie


Muž z Egypta väznený za používanie gay aplikácie

Život v Egypte sa pre LGBTI komunitu čím ďalej tým viac zhoršuje. Sýrsky muž čelí 1 roku väzenia za to, že údajne hľadal sex cez internetovú gay aplikáciu. Veľa utečencov utieklo preč do zahraničia za vidinou lepšieho a slobodného života. Chcú byť oslobodení od islamských extrémistov, ktorí rituálne vraždia homosexuálnych ľudí v Sýrii.

Keď prišiel do Egypta a usadil sa, začal si hľadať homosexuálnych kamarátov, ktorí boli tiež na online gay zoznamke. Keď sa stretol s jedným mužom z internetu, ukázalo sa, že je to tajný dôstojník z eyptskej polície. Okamžite bol zatknutý. Musel podstúpiť lekárske testy, ktoré sú široko považované za mučenie, aby sa dokázalo, že udržiava análny sex. Bol odsúdený za obťažovanie a páchanie nemorálnych aktov na verejnosti. Obžalovaného právnik Ahmed Hossam však poprel, že jeho klient udržiava análny sex.

Tento prípad ukazuje, že život pre LGBTI komunitu v Egypte sa zhoršuje. V septembri bolo 7 egyptských mužov zatknutých po tom, čo sa objavilo video, kde boli dvaja muži zosobášení na nílskom parníku.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore