Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Tamara Tainová: Milujem, koho chcem


Tamara Tainová: Milujem, koho chcem

Milujem koho chcem je tretie voľné pokračovanie kníh Je to inak mami… a To prejde, ktoré vyšlo po piatich rokoch a našlo si mnoho priaznivcov. Sama autorka si nebola istá, či túto knihu vôbec dokončí. Nakoniec sa k rozpísanému pokračovaniu o mladom novinárovi Borisovi a jeho krehkej kamarátke Sofi vrátila a knihu dokončila.

,,Táto kniha bola písaná pre radosť. Moju a tých, ktorí majú radi Borisa. Nebudem v nej riešiť pálčivé otázky homosexuality verzus spoločnosť. To všetko už bolo povedané v prvých dvoch dieloch. Táto kniha je o mladých a pre mladých. O priateľstve, ktoré je občas viac ako láska. O sexe, ktorý nie je vždy taký, ako si ho predstavujeme. O každodennom živote v jednej malej redakcii. A o schopnosti smiať sa. Za každých okolností. No najmä o Borisovi a Sofi. Pretože táto kniha bude patriť zase im dvom," hovorí Tamara Tainová.

Boris už neverí, že po dvoch vzťahoch, kde jeden sa skončil tragicky a druhý nepochopiteľným odchodom, nájde niekoho, koho dokáže zase tak milovať. Jeho kamarátka Sofi si zase nesie traumu z detstva, ktorú jej spôsobila matka, ktorej diagnostikovali rakovinu a odbíjajú jej posledné týždne života. Obaja žijú vo svojom spoločnom byte so svojím spoločným psom, Muffom. Ich životy sa zase otrasú v základoch a neostáva im nič iné, ako len veriť a vzájomne sa povzbudzovať. Boris sa lieči zo sklamania v láske krátkodobými známosťami a Sofi akoby rezignovala na lásku úplne. Leoš, Borisov kolega, príde o všetko cenné, čo v živote získal – o syna i manželku a hľadá útechu práve u Sofi a Borisa. Podarí sa Leošovi vstať na vlastné nohy a byť zase ten lámač ženských sŕdc, ktorý neverí na vzťahy? A ako zareaguje Borisov otec, keď sa mu jeho vlastný syn prizná so svojou sexuálnou orientáciou? A čo Sofi? Zvládne odpustiť svojej matke za všetky jazvy na duši, ktoré jej v detstve spôsobila?

Neviem, či je to tým, že som Borisovi dosť podobný, ale všetky tri knihy som doslova zhltol. Sú prudko čítateľné a už po tretí krát som sa s dejom a životami hlavných hrdinov absolútne stotožnil. Pri čítaní sa budete smiať, triasť od vzrušenia, ale i plakať. Budete veriť v dobrý koniec a vo viacerých situáciách spoznáte sami seba. Ako som spomínal v predchádzajúcom blogu, je ťažko uveriteľné, že knihy o Borisovi písala žena. Môžeme len dúfať, že sa dočkáme v poradí už štvrtého pokračovania o Borisovi. Autorka zatiaľ túto možnosť nepredpokladá, ale ani nevylučuje.

Komentáre


Ďakujem.
Tamara

Hore