Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Madonna odmieta spievať v Rusku pre anti-gay zákony


Madonna odmieta spievať v Rusku pre anti-gay zákony

Speváčka a popová diva Madonna, odkázala svojím ruským fanúšikom, nech ukážu lásku a rešpekt pre gay komunitu. Dodala, že už nikdy nebude podporovať Rusko, pretože nechce vystupovať na miestach, kde platia homofóbne zákony. Zatiaľ čo homosexualita v Rusku je legálna, jej propagácia na verejnosti nie je. Madonna tak čelí podľa ruských zákonov pokute vo výške 10 miliónov dolárov za to, že podporovala LGBTI práva počas jej posledného turné.

,,Už sa viac neobjavím v Moskve, alebo Petrohrade, pretože nechcem vystupovať na miestach, kde je homosexualita považovaná za trestný čin,” povedala speváčka pre Entertainment Weekly.

V roku 2012 povedala fanúšikom, aby ukázali svoju lásku a uznanie gay komunite. Mala ružové náramky distribuované pre publikum zdarma a oblečenú čiernu bielizeň s nápisom ,,No Fear” na zadku. Madonna bola obžalovaná, ale súdy rýchlo upustili od prípadu.

Yury Gavrikov, vedúci odboru Gay Russia v Petrohrade povedal:,,Popové hviezdy majú v Rusku fantastické príjmy a to im umožňuje zabudnúť na problémy ľudských práv. Ak sa ľudia ako Madonna rozhodli bojkotovať koncerty a hlavne v Petrohrade, mohlo by to mať ekonomické následky a to je dôležité. Zatiaľ čo vyhlásenia o podpore pre práva gayov na koncertoch neznamenajú nič.

Madonnin posledný album, Rebel Heart, je na top pozíciach v Rusku.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore