Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Jeho priateľ zomrel. Nestíhli svoj spoločný coming out.


Jeho priateľ zomrel. Nestíhli svoj spoločný coming out.

Po roku od smrti svojho priateľa, Andy Goodling zverejnil ich príbeh na YouTube, aby inšpiroval ostatných, nech hrdo a otvorene rozprávajú o svojej sexuálnej orientácii. Nikdy neviete, čo sa vo vašom živote môže stať a možno už nebudete mať čas povedať to, čo by ste svojím blízkym chceli povedať.

Naozaj dojemné video zachytáva život a smrť a taktiež strach z odmietnutia LGBTI ľudí mládežou a svojími najbližšími. Andy Goodling sa stretol so svojím priateľom, Bryanom Hessertom, na univerzite vo Filadelfii. Svoj 4-ročný vzťah uchovávali v tajnosti, pretože sa báli, že ich rodina a priatelia odsúdia.

V Apríli v roku 2014 sa dohodli, že sa stretnú vo Fort Lauderdale a prediskutujú svoj coming out a spoločné bývanie. Keď Andy prišiel na Floridu, našiel svojho priateľa v hroznom stave. Mal horúčku, silnú migrénu a zvracal. Do nemocnice však odmietol ísť, pretože sa bál, že sa jeho rodina dozvie o tajnej ceste na Floridu a o ich vzťahu. Keď sa Bryan vrátil domov, bol prevezený do nemocnice so zápalom pľúc. Andy mu chcel aspoň zavolať, ale nemohol, pretože v miestnosti boli Bryanovi rodičia.

Bryan pár minút pred jeho 23. narodeninami zomrel na zdravotné komplikácie. ,,Nikdy nezabudnem, ako som sa cítil, keď som sa túto správu dozvedel. Padol som zúfalo na zem a začal plakať. Celý svet sa mi pred očami zrútil,” hovorí Andy vo videu. Dúfa, že tento príbeh bude inšpiráciou pre iných, ktorí sa boja vyjsť s pravdou von. Taktiež dodáva, že po zvyšok svojho života sa bude v duchu pýtať, či by sa dalo predísť tejto tragédii, ak by sa so svojou orientáciou priznali skôr.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore