Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Je to inak, mami – Tamara Tainová


Je to inak, mami – Tamara Tainová

Táto knižka je prvým slovenským románom, ktorý otvorene rozpráva o živote gayov ako menšiny, ktorú neustále kritizujú, odmietajú a odsudzujú. Drsný a kruto úprimný príbeh mladého muža, ktorý sa rozhodol priznať, že je gay. ,,Trpko aj vtipne o OZAJSTNOM živote sexuálnej menšiny.

Príbeh je o mladom, obyčajnom mužovi Borisovi, ktorý pracuje v redakcii v hlavnom meste. V práci ani netušia, že je gay. Vie to iba jeho priateľ Marko a členovia jedného gay klubu, ktorý sem tam navštevuje. Jedného dňa, Marko nečakane oznámi Borisovi, že sa už ďalej nesmú stýkať, pretože sa ide ženiť. Borisa tento fakt zasiahne. Marko svoju sexuálnu orientáciu dobre maskoval, no rozhodol sa prijať ,,klasický” spôsob života, aby vyhovel svojej rodine.

Boris sleduje, ako sa všetkým jeho priateľom a priateľkám rúcajú vzťahy pod tlakom heterosexuálneho okolia. Do jeho života však vstúpi mladý lekár menom Michal. Boris už nechce ďalej predstierať svoju orientáciu a žiť v klamstve. Prizná sa so svojou homosexualitou najbližšej osobe – mame. Príbeh sa začne zamotávať, keď do diania vstúpi Borisová prvá láska – Marko.

Tento román osobne odporúčam! Knižku som dostal k narodeninám ako darček a mal som ju prečítanú za pár hodín. Je to naozaj zaujímavé a pútavé čítanie.

Komentáre


Nie, ja ďakujem za komentár a upozornenie na ďalšie diely!
Boyfriend.sk

Ďakujem. Román má aj pokračovanie s názvom TO PREJDE. Momentálne sa chystá tretí diel pod názvom MILUJEM, KOHO CHCEM.
Tamara

Hore