Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Jakub bol pre svoju sexuálnu orientáciu zo zamestnania prepustený!


Stop homofóbii

Jakub Kwieciński je jedným z najznámejších osobností LBGT v Poľsku a v zahraničí. Preslávili ho hudobné videoklipy, ktoré publikoval spolu so svojim partnerom Dawidom na ich spoločnom YouTube kanáli - Jakub & Dawid. Jeho sexuálna orientácia teda nie je žiadnym tajomstvom. Jakub pracoval pre poľskú národnú televíziu deväť rokov, pričom sa mu pracovná zmluva pravidelne predlžovala.

Minulý mesiac, niekoľko dní po uverejnení online hudobného videa s ním a jeho partnerom, ktorí požadovali väčšiu toleranciu zistil, že jeho plánovaná práca pre televíziu bola zrušená a neskôr Jakubova zmluva už nebude obnovená. Je pravda, že v televízii sa zmenilo vedenie. Predchádzajúci riaditeľ národnej televízie nemal s jeho LGBT aktivizmom žiaden problém. Avšak ten nový v jednom z rozhovorov tvrdil, že: ,,homosexuálne vzťahy sú proti poľskej ústave."

Jakub

Nový šéfredaktor, ktorý prevzal oddelenie o Jakubovi pôvodne nič nevedel. ,,Začal som nosiť okuliare a zmenil som aj účes. Chcel som sa vyhnúť novým nadriadeným," povedal Jakub. To, že je gay sa dozvedeli z jeho vianočnej tématickej piesne. Bol prepustený zo dňa na deň a jeho zmluva už viac nebola predĺžená.

Národná televízia sa ohrádza, že prepustenie Jakuba nemá nič spoločné s jeho homosexuálnou orientáciou. ,,Osobné záležitosti zamestnancov sú súkromnou záležitosťou a nemajú vplyv na personálne rozhodnutie. Jakubova zmluva nebola obnovená z dôvodu vnútornej reštrukturalizácie." Jakub prostredníctvom Kampánie Przeciw Homofobii zamestnal právnika, ktorý hľadá spravodlivosť.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore