Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Gay slovník


Gay slovník

Možno sa budete čudovať, prečo som sa rozhodol napísať článok o najpoužívanejších slovách gayov, ale čoraz častejšie sa stretávam s prípadmi, že mladí homosexuálne orientovaní chalani nevedia, čo jednotlivé výrazy použité v konverzácii znamenajú. Priznám sa, že zopár som ich taktiež nevedel a preto som si pre vás pripravil tento malý gay slovník.

Aktív

Aktív je označenie pre chalana, alebo muža, ktorý je pri sexuálnom styku viac dominantný. V heterosexuálnych pároch je to zvyčajne muž a žena je submisívna. Pri homosexuálnych pároch sa toto spojenie používa najmä pri análnom pohlavnom styku.

Pasív

Pasívnym sexuálnym partnerom sa rozumie muž, ktorý sa necháva penetrovať svojim aktívnym proťajškom. Pasív je submisívny a hlavnú úlohu ako aj celý priebeh sexuálneho aktu ponecháva na dominantnom partnerovi.

Versatil

Ak by ste náhodou zistili, že sa vám páčia obe vyššie spomenuté role, ste pravdepodobne versatil. Internetový prieskum hovorí, že takmer 41% mužov je ,,univerzálnych" a teda versatilnych.

BDSM

BDSM je súhrnný názov pre viaceré sexuálne praktiky. Samotný názov v sebe združuje: dominantnosť, zväzovanie, disciplínu, submisívnosť, sadizmus a masochizmus.

SM

SM je skratka pre sexuálnu mašinu, alebo sado masochizmus.

Rimming

Rimming je veľmi obľúbená sexuálna praktika medzi homosexuálmi. Spočíva v tom, že jeden z partnerov dráždi svojim jazykom análny otvor toho druhého.

Deepthroat

Tento anglický výraz je pomerne často používaný práve v gay komunite. Ide o hlboký orálny sex a odporúča sa ho praktizovať nalačno. Stoporený penis hlboko v ústnej dutine môže vyvolať dáviaci reflex.

Bareback

Bareback je sexuálny pohlavný styk bez použitia kondómu.

Piss

Pissing je praktika posúvajúca sexuálny život do úplne inej dimenzie. Ide v podstate o príťažlivosť močenia a mnoho dvojíc túto sexuálnu ,,úchylku" vykonáva v priestoroch kúpeľne, kde dosiahnu okrem vytúženej rozkoše aj následnú hygienu. Niektorí to považujú za zvrhlosť, iných je to vzrušenie a rozkoš.

Foot fetish

Je úchylka sexuálneho charakteru, kde človeka vzrušujú nohy, chodidlá, topánky, pančuchy a podobne.

Poppers

Hitom v gay komunite je zaisto staronová chemická látka, s ktorou sa stretnete v gay kluboch, na zoznamke, či v inzerátoch. Môžete si ju voľne kúpiť v malých fľaštičkách, obvykle do 15 ml. Po nadýchnutí tejto látky dochádza k uvoľneniu hladkého svalstva bohatého na krv, čo je u mužov napríklad konečník. Preto je s obľubou používaný na uľahčenie análneho styku.

Máte tipy na slovné výrazy gayov, ktoré tu neboli spomenuté? Napíšte mi ich dolu do komentára :)

Komentáre


Viac prekrvený konečník nemá nič spoločné s väčšou chuťou na sex alebo s uľahčením styku.
anonymný

Úloha aktíva či pasíva pri sexe nemá nič spoločné s dominanciou. Aktív je prosto ten čo penetruje, pasív naopak ;) oprav si to.
Kompulzista

Hore