Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Gay pár vydieral ženatého muža na aplikácii Grindr


Gay pár vydieral ženatého muža na aplikácii Grindr

Homosexuálny pár dostal trest väzenia po tom, čo vydieral a hrozil vystavením fotografií ženatého muža, ktorého stretli na zoznamovacej gay aplikácii Grindr. Daniel Edwards(29) a Kristofer Wagner(30) boli vzatí do väzby na jeden rok aj osem mesiacov. Obaja vydieranie muža, ktorého stretli na Grindri priznali. Súd vo Swindone vypočul Daniela, ktorý si s obeťou vymenil explicitné fotografie a potom sa spýtal muža, či je ženatý.

Keď muž povedal, že je ženatý so ženou, Daniel požadoval hotovosť vo výške £ 2000, v opačnom prípade pošle správy aj fotografie jeho žene. Muž súhlasil že zaplatí £ 1500 a dohovorili sa na schôdzke, kde bol Daniel sprevádzaný Kristoferom. Muž zavolal ihneď políciu.

Prokurátorka Kate Lewis hovorí, že ide o homofóbiu v situácii, v ktorej by to človek najmenej čakal. ,,Obžalovaní pochopili citlivosť situácie obete a kruto ju použili proti nemu,” citovaná pre stanicu BBC.

,,Obaja vedeli, aké škody by to spôsobilo mužovi a jeho rodine.

,,Domnievame sa, že ide o homofóbny trestný čin z nenávisti, pretože vnímame, že obžalovaní boli motivovaní k nepriateľstvu obeti, kvôli jeho sexuálnej orientácii,” povedal žalobca.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore