Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Poľský gay pár je terčom vyhrážok smrti


coming out

Poľský televízny novinár Jacob Hajduk a jeho partner David, s ktorým sú spolu už 7 rokov, nakrútili spolu video pri Baltskom mori v Poľsku. Hoci je Poľsko katolícka krajina, chceli týmto dokázať, že homosexualita je úplne normálna a nemá žiaden negatívny vplyv na iný druh lásky. Pôvodne zamýšľali ukázať videoklip iba svojim blízkym, ale nakoniec sa rozhodli zverejniť ho do celého sveta na sociálnu sieť YouTube. Video, ktoré dostalo pochvalu dokonca od samotnej skupiny Roxette, si pozrelo už vyše 200 000 ľudí. Všimli si ho aj poľské média, ktoré o ňom začali písať a vtedy sa to stalo.

Ľudia začali na nich pokrikovať: ,,Polejte ich kyselinou!" Zatiaľ čo iní hlásali: ,,Pošlite ich do plynovej komory!" Okrem toho, že na nich ľudia na ulici pokrikujú, dostávajú každodenne hrozby smrti aj na svojich účtoch na Facebooku.

,,Jedného dňa som prišiel domov a videl som Davida plakať. Sme spolu už 7 rokov, ale nikdy som ho nevidel takto zdevastovaného, ako tento deň. Jeho mamina číta tie negatívne komentáre na Facebooku a každý deň nás chodí kontrolovať, či sa nám nič zlé nestalo," povedal pre GayStarNews Jakub.

,,Rozmýšľali sme, že video stiahneme z internetu. Ale bol by to iba krok späť a my by sme ich nechali vyhrať. Nakoniec sme ostali pri tom, že ho budeme šíriť ďalej. Toto všetko poukazuje na to, aká je situácia v Poľsku a čo všetko ešte musíme spraviť, aby sa homosexuálne orientovaní ľudia cítili v našej krajine bezpečne a boli hrdí na to, kým sú."

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore