Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Gay napísal list svojej rodine, ktorá ho odvrhla


Gay napísal list svojej rodine, ktorá ho odvrhla

Rodičov si nevyberáme a niekedy sa stáva, že si nezaslúžia ani svoje vlastné deti. Toto platí aj v prípade mladého muža, ktorého odvrhli jeho kresťanskí rodičia po tom, ako sa pred tromi rokmi priznal, že je gay. Dnes je s partnerom šťastný a rodine napísal aj toto:,,Pred tromi rokmi som spoznal niekoho, kto mi vzal dych.

B.G. napísal na Reddit, že svojho priateľa spoznal krátko po coming oute. V apríli ho priateľ požiadal o ruku.

,,Po coming oute som s rodičmi veľa nerozprával. Vždy keď som to skúsil, situácia sa vyhrotila. Preto viem, že nikdy nebudú súhlasiť so svadbou, ale musel som im oznámiť, že sa niečo také deje,” povedal.

List, ktorý napísal rodine:

Dúfam, že vás tento list nerozhodí. Milujem vás a chýbate mi. Píšem vám tento list, aby ste vedeli, čo sa stalo za posledné tri roky.

Pred tromi rokmi som sa vám priznal, že som gay. Nebolo to zo zlomyseľnosti, alebo pod vplyvom nejakej viery. Bol to výsledok mnohých rokov starostlivého sebapozorovania, o svojom živote, citoch a šťastí. Vedel som, že moje rozhodnutie spôsobí hlboké a trvalé rozdelenie medzi mnou a mojou rodinou, ktoré hlboko ľutujem, svoje rozhodnutie však nie. Viem, že čokoľvek vám poviem, nezmení vaše myslenie a názor na mňa, ale chcem sa podeliť o svoje šťastie, ktoré som našiel.

Pred tromi rokmi som našiel niekoho, kto mi vzal dych. Táto osoba bola neuveriteľne láskavá, starostlivá, pohľadná a šikovná. Stali sa z nás priatelia na niekoľko mesiacov a naše priateľstvo prerástlo v niečo bližšie po tom, ako sme boli v kontakte každý deň. Začali sme spolu chodiť a zistil som, že je na tej osobe niečo mimoriadne zvláštne. Ako sme sa zblížili, stal som sa lepším a silnejším človekom. Po roku sme šli spolu bývať. Každý deň naše puto silnelo. Naučili sme sa ako doplniť svoje silné a slabé stránky a stále sme boli viac a viac zamilovaní. Ako roky plynuli, prežili sme krásne dobrodružstvo. Cestovali sme spolu, našli si zamestnanie a spojili sa s rodinou. Vyrastali sme spolu ako pár. Netrvalo dlho a uvedomil som si, že neexistuje žiadna iná osoba, s ktorou by som chcel stráviť zvyšok svojho života. Pred niekoľkými mesiacmi ma môj priateľ B.K. požiadal o ruku. Povedal som áno a odvtedy som našťastnejší človek a neviem sa prestať usmievať.

Neočakávam, že budete schvaľovať môj vzťah s B. a že prídete na našu svadbu budúci rok. Možno jedného dňa budete ochotní stretnúť sa s mojím priateľom a spojiť naše rodiny, ale dovtedy dúfam, že nám môžete priať aspoň šťastie a prosperitu s vedomím, že som s B. najšťastnejší a najlepší človek, akým som kedy bol.

S láskou,

B.G.

Po prečítaní listu mu otec napísal:,,Čo máš v pláne urobiť so svojim menom?

B.G. odpovedal otcovi, že k menu si pridá ešte priezvisko priateľa ako stredné meno. Otec potom dodal:

,,Moje meno nebolo nikdy venované iným mužom. Iba zbožnej žene, ktorú by si si vzal za ženu. Nechcem aby sa moje meno spájalo s týmto manželstvom a delilo s iným mužom. Odstráň si moje priezvisko aj tento odkaz a zabudni na nás.

Po tejto správe sa B.G. vyjadril:

,,Nemohol som uveriť, toľká nenávisť adresovaná od rodiny. Už sa nebudem snažiť byť k nim milý. Už ma nič viac nezaujíma. Mám si vziať a stráviť zvyšok svojho života s mužom, ktorého milujem. A naše manželstvo bude skutočné. Nepotrebujem svojich rodičov a ani ich priezvisko. Je to zaujímavé, ale nie som vôbec smutný. Akoby zo mňa padlo ťažké bremeno a ja môžem ísť teraz ďalej. Moja vlastná rodina ma nemusí podporovať. Pretože rodina priateľov, ktorých som si získal po coming oute, je väčšia a milujú ma takého, aký som. Moja svadba bude plná ľudí, ktorí ma milujú a podporujú a neviem sa dočkať, kedy ju oslávim s novou rodinou a mužom, ktorého milujem.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore