Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Dúhový PRIDE Bratislava 2016 je stále v nedohľadne


Dúhový PRIDE Bratislava 2016 je stále v nedohľadne

Zatiaľ čo v susedných Čechách je už termín tohtoročného pochodu hrdosti dávno známy, u nás je okolo Dúhového PRIDE 2016 stále ticho. Organizačný tím a organizácie Queer Leaders Forum, Iniciatíva Inakosť a Nomantinels nám minulý rok oznámili, že pochod nebude. Dôvodom podľa nich bola skutočnosť, že slovenská spoločnosť je stále otrávená nezmyselnou referendovou kampaňou.

Dúhový PRIDE Bratislava sa zatiaľ uskutočnil päťkrát. Všetci účastníci prejavili veľkú dávku odvahy, keď sa v roku 2010 zúčastnili historicky prvého pochodu za zrovnoprávnenie LGBTI ľudí a verejne vystúpili i napriek násiliu a nenávisti. Dnes môžeme všetci potvrdiť, že PRIDE pritiahol pozornosť slovenskej verejnosti a rozprúdil verejnú diskusiu na túto tému.

Minulý rok sa organizácie zamerali na PRIDE iným spôsobom, ako pochodom mestom. Určite ste počuli napríklad o kampani Životné Partnerstvo, ktorá bola len jedna z mnohých.

,,Slovensko potrebuje počuť príbehy LGBTI ľudí, ich rodičov, detí, priateľov a kolegov. Ideme preto v spolupráci s platformou Životné partnerstvo zozbierať vaše príbehy, ktoré budeme môcť sprostredkovať všetkým ľuďom na Slovensku,” avizovali organizácie v otvorenom liste.

Zatiaľ nie je potvrdené, či Dúhový PRIDE 2016 na Slovensku bude, alebo nie. Organizátori však robia všetko preto, aby bol a dúfajú, že prekoná všetky predchádzajúce ročníky.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore