Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Donald Trump prezidentom USA. A čo práva LGBTI?


Donald Trump nový prezident USA

Prezidentom USA sa oficiálne stal Donald Trump. Slávne hviezdy, ako napríklad Lady Gaga, sa po tejto správe doslova rozplakali. Aké to bude mať následky pre LGBTI komunitu?

Republikánski víťazi volieb sa zaviazali obrátiť smer proti právam LGBTI a LGBTI aktivisti sa pripravujú vrátiť útok späť. Donald Trump oznámil svojim priaznivcom počas kampane, že by bol lepší pre LGBTI komunitu, ako Hilary Clinton. Avšak v mnohých smeroch to vyvolalo skôr obavy, ako úľavu.

Homosexuálne manželstvá

Trump je proti manželstvám párov rovnakého pohlavia a prisľúbil, že bude menovať sudcu Najvyššieho súdu, aby zvrátil zákony, ktoré tieto manželstvá povoľujú. Ako opakovane povedal je pre tradičné manželstvá.

Anti-LGBTI diskriminácia

Trump taktiež podporil zákony náboženskej slobody, ktoré smerujú k legalizácii diskriminácie LGBTI ľudí.

Transexuálne "kúpeľňové" zákony

V Severnej Karolíne podporil zákony, ktoré zakazujú transexuálnym ľuďom používať šatne a toalety.

HIV

Pred zavedením zákona Baracka Obamu pre cenovo dostupnú starostlivosť, 24% HIV pozitívnych osôb nemalo zdravotnú starostlivosť. Trump sa zaviazal aj tento zákon zrušiť.

LGBTI aktivisti sú odhodlaní aj naďalej bojovať za rovnosť a spravodlivosť pre všetkých v Spojených štátoch a to ešte s väčšou naliehavosťou a odhodlaním ako kedykoľvek predtým.

Komentáre


som sklamaný, že Amerika si zvolila takéhoto človeka za svojho prezidenta. Ani sa nečudujem tým celebritám, ktorí sú aktivisti LGBT (napr. Miley Cyrus), že sa chcú odsťahovať do Kanady. Keby som ja na ich mieste tak urobím to isté. FUCK DONALD TRUMP!
DrDeadly

Laska ajtak zviťazí ! :*
DyFlo

Hore