Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Domáce letné miešané nápoje a drinky


Domáce letné miešané nápoje a drinky

Toto leto je až nadmieru horúce a nie je nič lepšie ako dať si letný osviežujúci nápoj. Pripravil som preto zopár obľúbených a známych miešaných drinkov, ktoré si zvládneš spraviť aj sám v pohodlí domova. Namiešaj si Mojito, Piña Coladu, Sex on the Beach, Tequila Sunrise a iné. Po týchto drinkoch sa budeš cítiť sviežo a uhasíš smäd.

Mojito

Mojito je veľmi známy a obľúbený miešaný nápoj. Mätovo-limetková, sladkastá príchuť ťa dokonale osvieži. Poznáme ho ako alko, ale i nealko miešaný drink. Takisto môžete experimentovať a namiešať si jahodové Mojito. Stačí pridať jahody a jahodový džús.

Potrebujeme: 6cl – svetlý rum, 1/2 ks limetky, alebo limetková šťava, trstinový cukor, mäta prieporná, sóda, ľad

Príprava: Do pohára vložíme mätu, kúsky limetky a trstinový cukor, ktoré spolu rozdrtíme. Pridáme limetkovú šťavu a ľad. Pohár doplníme sódou. Vrch dozdobíme lístkom mäty.

Piña Colada

Piña Colada je exotický, osviežujúci nápoj, podávaný najmä na plážach Karibiku. Taktiež existuje alko, i nealko varianta, ktorá sa nazýva Virgin Colada.

Potrebujeme: 3cl – svetlý rum, 3cl – kokosový krém, 9cl – ananásový džús, ľad

Príprava: Ľadovú drť, alebo ľad rozmixujeme na malé kúsočky, pridáme ananásový džús, kokosový krém a svetlý rum. Všetko opäť poriadne rozmixujeme, aby sa ľad stratil a drink ostal dostatočne hustý a studený. Vrch pohára môžeme dozdobiť kúskom ananásu.

Sex on the beach

Sex on the beach je ovocný nápoj na báze vodky. Je veľmi obľúbený pre svoju sladkastú chuť. Existuje veľa variantov a tak som jeden z nich vybral pre domáce použitie. Určite si ho zamilujete.

Potrebujeme: 4cl – vodka, 3cl – broskyňový likér, 6cl – brusnicový džús, 6cl – ananásový džús, ľad

Príprava: Na dno pohára nalejeme vodku a broskyňový likér. Ďalej prilejeme brusnicový a ananásový džús. Dozdobiť môžeme koktailovou čerešňou, alebo plátkom pomaranča.

Tequila Sunrise

Osviežujúci koktail pripomínajúci východ slnka. Svojím tipyckým farebným efektom nielen pekne vyzerá, ale hlavne výborne chutí.

Potrebujeme: 10cl – pomarančová šťava, 4cl – tequila, 2cl – grenadíny, ľad

Príprava: Do vysokého pohára naberieme ľad. Cez neho potom nalejeme všetky ingrediencie. Grenadína nám klesne na dno a vytvorí tak farebný efekt. Drink nemiešame, aby sme tento krásny efekt nepokazily. Pohár dozdobíme plátkom pomaranča.

Cuba Libre

Obľúbený miešaný alkoholický nápoj ťa určite roztancuje a nemal by chýbať na žiadnom večierku, či párty. Jeho príprava je veľmi jednoduchá a kubánski barmani tvrdia, že ingrediencie by sa mali prilievať od oka a nie presne odmerkou.

Potrebujeme: 6cl – rum svetlý, 2cl – cola, limetková šťava, ľad

Príprava: Do pohára vložíme kúsky ľadu cez ktoré nalejeme limetkovú šťavu. Prilejeme colu, rum a zamiešame. Dozdobíme kúskom limetky.

Ginger Club

Potrebujeme: 25g – na kocky nakrájaný zázvor, 2cl – čerstveá limetková šťava, 2cl – cukrový sirup, čerstvá grepová šťava, na dochutenie grapefruit bitter, ľad

Príprava: Do pohára vložíme kúsky zázvoru, ktorý pretlačíme. Pridáme limetkovú šťavu, cukrový sirup, grapefruit bitter a zvyšok dolejeme grepovou šťavou. Spolu s ľadom premiešame v shakeri a scedíme do pohára s ľadom. Dozdobíme plátkom pomaranča.

Modrá lagúna

Potrebujeme: 6cl – vodka, 2cl – sirup Curacao Blue, ananásový džús, ľad

Príprava: Do shakera nasypeme ľad, prilejeme vodku a Curacao Blue sirup. Poriadne premiešame a drink nalejeme do pohára. Ten potom dolejeme ananásovým džúsom a ozdobíme plátkom pomaranča.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore