Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Diskriminácia gayov na kúpalisku?


Diskriminácia gayov na kúpalisku?

Mnohí z nás trávia posledné dni na kúpalisku, alebo niekde v prírode pri vode. Predstav si, že pobozkáš svojho partnera v bazéne a plavčík na teba zavolá manažéra. Toto sa stalo na miestnom kúpalisku v Tehama Ridge v Texase. Obaja muži Brandon Roper a Giuseppe Cellura hovoria, že iba na moment zdieľali svoju lásku, objali sa a pobozkali.

Po tom, ako tento chvíľkový akt videla asistentka kúpaliska, podišla k páru a povedala:,,Toto nemôžete robiť na kúpalisku. Idem zavolať manažéra.” Správca bazénu, ktorý bol neskôr odhalený vo videu ako asistentkin starší brat, sa spýtal pár otázok, čo sa stalo. Trval na tom, že ide o politiku ich spoločnosti a nejde o diskrimináciu gayov, alebo inej skupiny ľudí.

Brandon potom namieril kameru na bozkávajúci sa heterosexuálny pár a povedal:,,Je to politika vašej spoločnosti, alebo je to len preto, že sme gayovia?” Neskôr vo videu 5 ľudí, vrátane Brandonovej matky, skúma tabuľu pravidiel na kúpalisku, kde nenašli žiadnu zmienku o tom, že by bola táto skutočnosť zakázaná v areáli kúpaliska.

Belinda Roper, Brandonova matka, povedala, že sa jej vyhrážali po tom, ako jej syn zavesil tento dôkaz diskriminácie na sociálnu sieť Facebook:,,Bojím sa o svoj život. Veľmi sa bojím o svoj život.

Manažment kúpaliska sa rodine nakoniec ospravedlnil a vyjadril úprimnú ľútosť za incident. ,,Politika našej spoločnosti je zabezpečovať rodinné a priateľské prostredie v každom bazéne, ktorý spravujeme. Naše očakávania sú presadzovať túto prax bez diskriminácie akéhokoľvek druhu.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore