Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Digital Pride 2016: Prvý online Pride na svete


Digital Pride 2016: Prvý online Pride na svete

Digital Pride je udalosť, ktorá sa uskutoční v apríli tohoto roku a ide o prvý, globálny, online Pride. Tvorcom digitálneho Pride je LGBTI online magazín GayStarNews. Digital Pride sa začne už 25. Apríla 2016, ale to najhlavnejšie sa bude odohrávať 30. Apríla 2016. K tomuto celosvetovému, dúhovému sprievodu sa môže pripojiť ktokoľvek a kdekoľvek. Stačí vlastniť smartphone, tablet, alebo počítač.

Ako účastník sa môžeš pripojiť na videokonferenciu, ktorá sa bude prenášať pomocou živého prenosu a bude sa diskutovať na témy medzinárodných LGBTI práv. My všetci môžeme pomôcť osláviť našu kultúru. Video prenos bude sprevádzaný hudbou, umeleckými výtvormi a krátkym filmom. Všetko bude zdieľané online. Celebrity, politici, aktivisti a hviezdy YouTube sa pripoja pomocou videospráv a všetci tak budeme propagovať posolstvo LGBTI lásky. Toto všetko bude v živom vysielaní a tak tí z vás, ktorí nemali šancu navštíviť gay kluby, sa môžu zúčastniť tejto akcie z pohodlia a bezpečia svojich domovov.

Scott Nunn, riaditeľ online magazínu GayStarNews, povedal: ,,Pre mnohých ľudí je nemožné zúčastniť sa dúhového pochodu Pride. Mnohí riskujú svoje životy, keď sa otvorene priznávajú a sú hrdý na to, kto sú.

,,LGBTI komunita sa pripojí online a využije tak silu online komunikácie na urýchlenie zmien po celom svete.

,,Je čas, aby sme priniesli silu digitalizácie a dali tak Pride do pohybu pomocou tejto svetovej udalosti.

,,Digital Pride postaví základy pre každoročný LGBTI festival, ktorý sa stane najväčšou udalosťou na svete. A v duchu Pride bude všetko zadarmo.

Akcia je podporovaná spoločnosťou Fujitsu, WICKES, Co-Operative, LateRooms, W Hotels a Barefoot Wines. Najnovšie aktuality pribudnú čoskoro a viac o akcii sa môžete dozvedieť na DigitalPride.com

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore