Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Análny sex a aký typ kondómu použiť?


Análny sex a aký typ kondómu použiť?

Niektorí muži si myslia, že použitie kondómu robí análny sex menej vzrušujúcim. Nedokážu si ho užiť tak, ako bez použitia ochrany. Iní sú zasa kreatívni a vyberú si taký typ, ktorý im najviac vyhovuje a poskytne rovnako kvalitný pôžitok, akoby ho ani nemali. Prezervatív znižuje riziko prenosu pohlavných chorôb.

Ak si kondóm ešte nikdy nepoužíval, alebo len veľmi zriedka, možno s tým budeš mať zozačiatku problém. Vyskúšaj niekoľkokrát análny sex s kondómom a uvidíš, že sa ho naučíš používať.

Tenký, alebo hrubý?

Homosexuálom sa zvyčajne odporúčalo pri análnom sexe používať hrubšie kondómy, ktoré zabezpečujú i väčšiu ochranu. Predávajú sa ako Extra strong, alebo Ultra strong. Najnovšie vedecké výskumy však potvrdili, že tenší prezervatív poskytuje takisto dostatočnú ochranu ako aj hrubý. Toto môže byť dobrá správa pre mnohých mužov. Pri pohlavnom styku s tenkým kondómom, je pôžitok ešte väčší. Dnes už veľa podnikov ponúka na výber rôzne druhy a dokonca aj zdarma.

Správna veľkosť

Dĺžka, hrúbka, ale aj tvar penisu, sú u každého muža špecifické. Niekto sa môže popýšiť hrubším prirodzením a niekto zasa dlhším. V ponuke je preto viac druhov kondómov v rôznych veľkostiach. Ak si použil v minulosti kondóm a zdal sa ti príliš tesný, alebo naopak ti skĺzol z penisu dole, určite si nepoužil správnu veľkosť. Ak je prezervatív príliš tesný, môže byť sex veľmi nepríjemný a taktiež môže dôjsť k poškodeniu ochrany. Preto je potrebné použiť kondóm správnej veľkosti. Keď si kupuješ kondómy v obchode, presná veľkosť je zvyčajne udávaná vo vnútri balenia. Ak potrebuješ tenší prezervatív, pozri sa v obchode po balíčku s označením ,,Trim“, alebo ,,Close fit“. Naopak ak potrebuješ hrubší a dlhší, pozri sa po označení ,,XL“, alebo ,,Magnum“.

Latexové, alebo polyuretánové?

Väčšina kondómov je vyrobená s použitím latexu. Avšak niektorí muži sú alergický na latexové kondómy. Ak je to tvoj prípad, môžeš si kúpiť prezervatív vyrobený z polyuretánu. Je síce o niečo drahší, ale za tú ochranu to stojí.

Kvalita kondómov

Kondómy vydržia v ochrannom obale asi 5 rokov. Vždy si pred použitím skontroluj dátum expirácie. Použitie po dobe expirácie, môže niesť za následok zníženie ochrany pri sexe, alebo aj roztrhnutie kondómu. Nakupuj iba overené značky.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore