Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Ako to dopadne, keď sa gay uchádza o prácu


Ako to dopadne, keď sa gay uchádza o prácu

Dvaja mladí YouTuberi natočili šokujúce video, ktoré odhaľuje čo sa stane, keď sa homosexuálny muž uchádza o miesto vo firme. So skrytou kamerou šli priamo na pohovor a natočili homofóbiu na pracovisku vo Švédsku. Konrad Ydhage a Olle Öberg vystupujú na stránke YouTube pod vlastným video kanálom STHLM Panda, kde si môžete pozrieť ich ostatné prank videá a sociálne experimenty.

,,Dostali sme list od jedného nášho fanúšika z YouTube kanálu,” povedal Konrad pre GayStarNews. ,,Napísal nám, že ho vyhodili z práce v sklade, keď sa jeho šéf dozvedel, že je gay. Taktiež dodal, že majú aktuálne voľné pracovné miesta. Vybrali sme sa preto obaja ako uchádzači o prácu do firmy, aby sme zistili, či písal pravdu.

Olle prišiel na pohovor ako ideálny kandidát. Pochválil sa, že má trojročnú prax v sklade a je veľmi nadšený pre prácu v ich firme. Na otázku, či má vodičský preukaz na kamión, odpovedal áno. Na druhej strane Konrad neprejavil až taký veľký záujem o prácu a taktiež povedal šéfovi na pohovore, že nemá ani prax.

Olleho rozhovor vyzerá byť v poriadku až do momentu, keď spomenie pred šéfom, že má priateľa. Ten ihneď zmení tón a pohovor ukončuje s tým, že o prácu žiada priveľa uchádzačov. Dokonca sa zdráha podať si s Olle ruku.

Konradovi zazvoní telefón a dozvie sa, že bol prijatý do firmy a že o prácu sa uchádzali len dve, či tri osoby, zatiaľ čo Olle dostane negatívnu správu o tom, že neni vhodný kandidát.

,,Vedeli sme, že môžeme čakať trochu homofóbnu reakciu. Ale nečakali sme, že pohovor dostane zrazu taký rýchly zvrat a šéf si odmietne potriasť rukou“, povedal Konrad. ,,LGBT komunita je viac menej akceptovaná vo Švédsku, ale verím, že je tu ešte veľa predsudkou.

Obaja boli potešení zo sledovanosti videa, ktoré dosiahlo skoro 200 000 zhliadnutí za dva dni. Po odoslaní videa na internet, dostal Olle e-mail od šéfa, ktorý vystupoval vo videu, s vyjadrením, že je mu to ľúto a že vie od koho dostali tip.

,,Začínam si uvedomovať, aký je môj spôsob videnia vecí ponižujúci a skľučujúci. Aj keď zámerne gayov neodmietam, vidím ich v negatívnom svetle. Hlboko ľutujem, ako som sa správal a hodlám sa zmeniť,” napísal v e-maily.

Šéf ďalej povedal, že svojmu bývalému zamestnancovi sa ospravedlnil a ponúkol mu miesto späť.

Komentáre


Tento článok ešte nikto nekomentoval. Buď prvý!

Hore