Načítavam


Tvoje pripojenie na internet je pomalé. Trpezlivosť prosím...

Queer as Folk – TV seriál


Queer as Folk – TV seriál

Legendárny americký seriál od spoločnosti Showtime ti predstaví všetko, čo LGBT komunita ponúka. Divoké párty v gay kluboch, pochod hrdosti, HIV, gay rodičovstvo a scénky plné vášnivého sexu. Hlavnými hrdinami seriálu sú dve lezby a piati gayovia. Hlavné i vedľajšie postavy sa stretávajú s úspechmi, ale aj pádmi.

Theodore je mladý inteligentný muž, ktorý zbožňuje porno a operu. Výstredný Emmet označuje sám seba za buznu. Asi najsilnejšou dvojcou zo seriálu sú najlepší kamaráti Brian a Michael. Michael je platonicky zamilovaný do Briana, no jeho túžba sa nikdy nenaplní. V práci svoju orientáciu tají. Brian, reklamný kreativec, sa stará predovšetkým sám o seba a svoje sexuálne uspokojenie dosahuje vzťahmi na jednu noc. Narazí však na mladého Justina, ktorý chce ostať v jeho živote dlhšie než do rána.

Ženskú stranu hlavných postáv tvorí lezbický pár Lindsay a Melanie, Michaelova matka, ktorá je tiež aktivistka za gay práva a servírka, Debbie. Samotný seriál odkrýva témy, ktoré sú úzko späté so životom gayov a pre mnohých nezainteresovaných sú tabu.

Komentáre


Serial som videla a je naozaj super, vlastne nie jeden, ale dva :-) Rok pred americkym, bol natoceny britsky, ale ten je asi menej znamy. 2. seriu mal v podobe TV filmu - Queer as folk 2.
Andy

Hore